Nieprzewidziane wydatki? Weź pożyczkę krótkoterminową

Opublikowano w Finanse

Dostajesz mandat, psuje się pralka albo Twoje dziecko chce wyjechać na zieloną szkołę i potrzebuje kilkaset złotych. Skąd wziąć pieniądze na nagłe i nieprzewidziane w budżecie wydatki? Jak finansować dodatkowe zakupy i dlaczego warto zdecydować się na pożyczkę krótkoterminową.

Pożyczka krótkoterminowa – dlaczego warto

Pożyczka krótkoterminowa to produkt finansowy, który pozwoli Ci na uregulowanie nieprzewidzianych wydatków. Dostajesz mandat w wysokości 750 zł? Twoje dziecko potrzebuje 500 zł na wyjazd na zieloną szkołę? Naprawa pralki kosztuje Cię 300 zł? Każdy taki wydatek, to obciążenie domowego budżetu, które nie zawsze zdołasz przewidzieć. Dzięki pożyczce zdobędziesz pieniądze na nagłe wydatki, a w kolejnym miesiącu spłacisz swoje zobowiązanie. Pożyczka krótkoterminowa to szybkie środki finansowe bez długiego wiązania się z pożyczkodawcą.

Szybka pożyczka bez wychodzenia z domu

Nieprzewidziane wydatki zazwyczaj musisz zapłacić w krótkim terminie. Pożyczkę krótkoterminową, taką jak w serwisie Wonga, weźmiesz bez wychodzenia z domu. Wystarczy komputer z dostępem do internetu, żeby w ciągu kilku minut pieniądze trafiły na Twoje konto.

Minimum formalności i krótki czas oczekiwania

Pożyczka krótkoterminowa, którą bierzesz przez internet, wymaga od Ciebie minimum formalności. Do wypełnienia wniosku pożyczkowego potrzebujesz:

  • komputera z dostępem do internetu
  • dowodu osobistego
  • numeru konta bankowego
  • telefonu komórkowego

Po wypełnieniu wniosku o pożyczkę przesyłasz go do pożyczkodawcy (bezpośrednio przez platformę) i czekasz na decyzję. Wspomniany wcześniej serwis Wonga udziela pożyczek nawet już po 5 minutach od przesłania kompletnego wniosku. Pieniądze trafią od razu na Twoje konto, jeśli składasz wniosek w godzinach pracy swojego banku i Biura Informacji Kredytowej.

Dowolna kwota pożyczki

Potrzebujesz dodatkowych 750, a może tylko 200 zł? Przy pożyczce krótkoterminowej sam decydujesz, jaką kwotę pożyczysz. A pożyczkodawca nie powinien zachęcać Cię do brania większej pożyczki, niż założyłeś. Serwis Wonga zawsze zachęca Cię do przeprowadzenia dokładnej analizy swoich możliwości finansowych i pożyczenia tylko takiej kwoty, jaką jesteś w stanie spłacić. Wonga nie proponuje również swoim klientom dodatkowych promocji, które miałyby zachęcić do zaciągania wyższych zobowiązań. Zanim wypełnisz wniosek pożyczkowy, zastanów się, jaka suma pieniędzy jest Ci rzeczywiście potrzebna. Kiedy musisz zapłacić mandat w wysokości 750 zł, niech nie kusi Cię wzięcie pożyczki na 1000 zł i wydanie dodatkowych 250 zł na ubrania, buty albo nowy dysk do komputera. Kolejny wydatek przesuń na następny miesiąc i dopiero po spłaceniu pierwszego zobowiązania, weź kolejną pożyczkę.

Dowolny okres kredytowania

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka krótkoterminowa udzielana jest na krótkie okresy. Większość serwisów pożyczkowych na polskim rynku proponuje swoim klientom 30-dniowy okres spłaty. Jedynym wyjątkiem jest serwis Wonga, w którym weźmiesz pożyczkę nawet na 60 dni. Dzięki dłuższemu terminowi spłaty masz pewność, że zgromadzisz środki potrzebne na terminową spłatę zobowiązania. Dłuższy okres kredytowania jest dla Ciebie jedynie dodatkową możliwością, bo pożyczkę możesz spłacić w każdym dowolnym momencie. Serwis Wonga będzie Cię nawet do tego zachęcał. W każdej chwili możesz porównać wysokość kosztów należnych na dany dzień spłaty z kosztami należnymi przy spłacie pożyczki w uzgodnionym terminie. Wcześniejszy zwrot pożyczonych pieniędzy oznacza dla Ciebie niższy koszt pożyczki.

Pieniądze na dowolny cel

Kiedy bierzesz pożyczkę krótkoterminową, pieniądze pożyczasz na dowolny cel. Pożyczkodawca nie zapyta, czy musisz zapłacić rachunki, chcesz kupić sobie nowy komputer albo urządzić przyjęcie urodzinowe. Ty sam decydujesz, na co przeznaczysz pożyczone środki. I w każdej chwili możesz zmienić decyzję o ich przeznaczeniu.

Budowanie historii kredytowej

Serwis Wonga jest pierwszą firmą spoza sektora bankowego w Polsce, która rozpoczęła współpracę z Biurem Informacji Kredytowej. Biuro to zajmuje się gromadzeniem danych kredytowych wszystkich klientów banków. Informacje z BIK-u trafiają do banków (lub instytucji pozabankowych, które podpisały z nim umowę) i na tej podstawie bank podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu. Banki z kolei przesyłają do Biura dane o swoich klientach. BIK tworzy historię kredytową każdego, kto w jakiejkolwiek formie korzystał z kredytu (kredyt gotówkowy, karta kredytowa, raty) lub pożyczki. Pozytywna historia w BIK ułatwia wzięcie kolejnych pożyczek lub kredytów. Nawet mała pożyczka z serwisu Wonga spłacona terminowo buduje Twoją historię kredytową.

Przedłużenie terminu spłaty pożyczki

Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy trudno terminowo spłacić Ci pożyczone pieniądze. W przypadku serwisu Wonga zawsze możesz przedłużyć termin spłaty i indywidualnie ustalić z serwisem warunki spłaty. Jeśli Twoja sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu i przez dłuższy czas nie uda Ci się zgromadzić środków potrzebnych na spłatę swojego zadłużenia, Wonga przygotuje dla Ciebie indywidualny plan spłaty i zawiesi wszelkie czynności windykacyjne i związane z nimi koszty.

Pożyczka krótkoterminowa – wygodny i szybki sposób na dodatkowe pieniądze

Szybka pożyczka to dodatkowe środki finansowe bez wychodzenia z domu, wielu formalności i długoterminowego wiązania się z pożyczkodawcą. Pieniądze pożyczasz tylko na krótki okres, a swoje zobowiązanie spłacasz w jednorazowej transzy.

Pożyczka i kontrolowanie domowego budżetu

Choć pożyczka jest dodatkowym obciążeniem domowego budżetu, pozwala na zaplanowanie swoich wydatków i uczy zarządzania swoimi finansami. Kiedy pożyczasz pieniądze na nieprzewidziane wydatki, w kolejnym miesiącu musisz zaoszczędzić sumę, którą zwrócisz pożyczkodawcy. Dzięki temu zaczynasz kontrolować swój budżet, robisz analizę swoich dochodów i wydatków, sprawdzasz też, gdzie możesz wprowadzić oszczędności. Wzięcie pożyczki nie wiąże się jednak z dużymi wyrzeczeniami. Wystarczy, że jednego miesiąca zrezygnujesz z jakiejś przyjemności (nawet bardzo małej) lub rozsądniej rozdysponujesz swoją wypłatę, żeby mieć środki na spłacenie pożyczki.

Pierwsza pożyczka w Wonga dla nowych klientów

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z pożyczki krótkoterminowej, kiedy pilnie potrzebujesz pieniędzy? Wonga proponuje swoim nowym klientom pierwszą pożyczkę do kwoty 750 zł za jedyne 10 zł. Jeśli pożyczysz 750 zł na maksymalnie 60 dni, w dniu terminu spłaty zwrócisz pożyczkodawcy 760 zł. Zapłacisz tylko prowizję za wypłacenie Ci pożyczki w wysokości 10 zł.

Nieplanowanych wydatków nie możesz zaplanować i przewidzieć. Dlatego w sytuacji kryzysowej, kiedy brakuje Ci środków finansowych, zamiast pożyczania pieniędzy od znajomych lub rodziny, skorzystaj z pożyczki krótkoterminowej. Pieniądze pożyczysz szybko i równie szybko zwrócisz je pożyczkodawcy.

Popularne

luty 18, 2015 5936

Możliwości internetowych zakupów

in Finanse
Jesteśmy zapracowanym narodem i trudno nam znaleźć czas na szukanie produktów. Najczęściej korzystamy z zakupów przez internet, opłacamy rachunki przez internet. Internet stał się naszym nieodłącznym elementem życia. Nie mamy czasu, a skutek jest taki, że… Czytaj całość..
kwiecień 16, 2014 4448

Jak korzystnie kupować węgiel kamienny?

in Finanse
Ceny węgla kamiennego systematycznie z roku na rok wzrastają i w ciągu ostatnich lat znacznie podskoczyły. Jednak popularność tego materiału opałowego wcale nie maleje, ponieważ nadal jest on najtańszym z dostępnych w Polsce. To, ile zapłaci się za węgiel… Czytaj całość..
3595

Wysokie wydatki na mieszkanie

Największym wydatkiem konsumpcyjnym mieszkańców Unii Europejskiej są koszty związane z mieszkaniem. W 2011 roku wydatki… Czytaj całość..
3514

Kredyt konsolidacyjny - zamień kilka rat na jedną

Obecnie trudno znaleźć osobę, która nie miałaby zaciągniętego kredytu, a zdarzają się i tacy, którzy mają ich kilka.… Czytaj całość..
3455

Co dalej z frankiem?

Frank szwajcarski, swego czasu wybawienie dla wielu kredytobiorców, dzisiaj jest prawdziwym utrapieniem. Martwią się… Czytaj całość..

Zobacz również

grudzień 04, 2013 2482

Koniec spadków na rynku w Łodzi

W ostatnim miesiącu ceny nieruchomości w Łodzi pozostały stabilne. Spadków nie było, ale Łódź pozostała najtańszym miastem jeśli chodzi o duże aglomeracje w Polsce. Zauważono także ciekawą rzecz – ceny transakcyjne były wyższe od cen ofertowych. Według… Czytaj całość..
grudzień 04, 2013 2327

Nieruchomości komercyjne znowu na celowniku inwestorów

W Europie główna uwaga inwestorów skierowana jest na najważniejsze rynki, ale ograniczona podaż każe szukać nieruchomości komercyjnych na zupełnie innych rynkach. O ile Europa jako całość zanotowała w drugim kwartale spadek obrotów o 1,7 procent, o tyle… Czytaj całość..
2492

Rynek nieruchomości luksusowych w Hiszpanii

Ceny nieruchomości w Hiszpanii nie przestają spadać. Kupujących wciąż jest bardzo mało, a na przeszkodzie do większego… Czytaj całość..
2530

Warto inwestować w wiedeńskie nieruchomości

Wiedeń niezmiennie jest w czołówce miast z najwyższą jakością życia. Do takich miast chętnie przyjeżdżają inwestorzy,… Czytaj całość..
2306

Eksmisje w Polsce

Eksmisja to działanie mające na celu usunięcie lokatorów z zajmowanej przez nich nieruchomości. Można tego dokonać… Czytaj całość..

Popularne

grudzień 04, 2013 6433

Gdańskie mieszkania jako lokata kapitału

Mieszkańcy Gdańska szukają mieszkań z maksymalnie trzema pokojami, najchętniej gdzieś na Żabiance, Zaspie albo Oliwie. Te trzy dzielnice cieszą się popularnością ze względu na bliskie sąsiedztwo z centrum, są jednak tańsze od najbardziej prestiżowych… Czytaj całość..
grudzień 04, 2013 4745

Polska liderem Europy Środkowej

W drugim kwartale 2013 roku łączna wartość inwestycji na rynkach nieruchomości w Europie Środkowej wyniosła 631 milionów euro. Jest to wynik lepszy niż ten, który osiągnięto w analogicznym okresie w 2012 roku. Wartość inwestycji w regionie to około 1,73… Czytaj całość..
4439

Pozycja Polski niezagrożona

Pierwsza połowa tego roku dla rynku nieruchomości komercyjnych znowu była udana. Przekroczono wynik z pierwszego… Czytaj całość..
4287

Polacy lubią domki letniskowe

Coraz więcej Polaków myśli o kupnie domku letniskowego albo chociaż działki rekreacyjnej. Na ten cel chcą przeznaczyć… Czytaj całość..
4243

Ożywienie na rynku nieruchomości komercyjnych

Na rynku nieruchomości komercyjnych nastroje znowu się poprawiły i widać spore ożywienie. Nabywcy nie boją się… Czytaj całość..

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii, w celach reklamowych i statystycznych. Pliki cookies są zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej o naszej polityce To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk